Bardzo dobry pojedynek zanotował w popołudnie niedzielne najlepszy zawodnik naszej kadry, czyli Lewandowski. Należy przyznać, że tak naprawdę samodzielnie pokonał ekipę berlińskiej Herthy. Nasz reprezentant zagrał pełne 90 minut. Na na murawie mieliśmy szansę podziwiać innego reprezentanta Polski, czyli Krzysztofa Piątka, który pojawił się w drugiej połowie meczu. Udało mu się zanotować decydujące podanie przy bramce kolegi z drużyny. Druga odsłona spotkania była bardzo ekscytująca.

Zespół z Monachium przeżył ostatnio trudny tydzień. Najpierw przegrali z drużyną Hoffenheim. W środowy wieczór pokonali zespół z Dortmundu 3:2 w pojedynku o Superpuchar ligi niemieckiej. Mecz z Herthą z Berlina miał potwierdzić, że utrata punktów tydzień temu to wyłącznie wypadek przy pracy. Zwłaszcza Lewandowski chciał zaprezentować się z dobrej strony. Do meczu z zespołem ze stolicy Niemiec Lewy miał w swoim dorobku jedną bramkę w Bundeslidze.

Fantastyczna druga połowa starcia!

Zawodnicy Bayernu dobrze rozpoczęli ten mecz. Od pierwszych minut pojedynku niezwykle aktywny na murawie był Lewy. Miał możliwość na strzelenie trafienia, jednak jego strzał był trochę chybiony. Parę chwil później swoją sytuację przeprowadzili piłkarze drużyny ze stolicy Niemiec. Lukebakio nie dał rady zmieścić piłki w bramce kapitana drużyny mistrza Niemiec, czyli Neuera Manuela. Warto podkreślić, że zawodnicy berlińskiej Herthy zaprezentowali się w dobrej dyspozycji. To był niezwykle emocjonujący mecz.

Pierwszą bramkę w tym starciu wstrzelił piłkarz z Niemiec Thomas Mueller. Sędzia tego pojedynku gola ostatecznie nie dopuścił. Mueller był w tej akcji na ofsajdzie. Bayern z Monachium pomimo tego wciąż tworzył sytuację pod polem bramkowym rywali. Parę minut później piłkę do bramki golkipera drużyny gości wpakował napastnik Bawarczyków, czyli Lewy. Pierwsza odsłona tego spotkania skończyła się prowadzeniem 1:0.

Ostatecznie ten mecz piłkarski skończył się wygraną Bayernu 4:3. Trzeba przyznać, że ten pojedynek piłkarski był niezwykle pasjonujący.