W trakcie obecnego sezonu zmagania Ligi Europy były naprawdę pasjonujące i należy wziąć pod uwagę ten fakt. Dostaliśmy możliwość oglądać mnóstwo interesujących pojedynków i bardzo trudno było przewidzieć faworyta do finalnego triumfu. Gigantyczną niespodzianką bez najmniejszych wątpliwości było to, że w pucharowej fazie rozgrywek Ligi Europejskiej rywalizowała Barcelona, która wyeliminowana została z Ligi Mistrzów. Zawodnicy Barcelony mieli niezbyt dobry początek sezonu 21/22, lecz wiosną wyglądali znacznie lepiej. Sporo specjalistów piłkarskich twierdziło, że głównym pretendentem do wygranej w tych zmaganiach jest właśnie Duma Katalonii. Wszystko zmieniło się w momencie, kiedy do Barcelony przyjechał niemiecki Eintracht. Gracze FC Barcelony zostali naprawdę zdziwieni i ponieśli porażkę z niemieckim Eintrachtem 2 do 3. I od tego spotkania zaczęła się fenomenalna dyspozycja zawodników Eintrachtu z Frankfurtu.

Niemiecka drużyna dała radę wywalczyć awans do meczu finałowego rozgrywek w Europa League, gdzie ekipa Rangers FC była ich przeciwnikiem. Drużyna ze Szkocji również wyśmienicie dawała radę w trakcie tej edycji Europa League i bez najmniejszych wątpliwości był to znakomity przeciwnik dla niemieckiego zespołu. Na wielki finał Europa League, który rozgrywany był w Sewilli przyjechało naprawdę dużo kibiców piłkarskich. Na stadionie właśnie z tego powodu otrzymaliśmy szansę, żeby oglądać prawdziwe święto piłkarskie. To spotkanie było bardzo równe i warto wziąć ten fakt pod uwagę. Znacznie lepiej weszli w nie jednak piłkarze Rangers z Glasgow, którzy zdołali objąć prowadzenie jeden do zera. Zawodnicy zespołu z Niemiec nie zamierzali jednak poddawać się, i właśnie dlatego po kilkunastu minutach odpowiedzieli golem. Nie oglądaliśmy już bramek do ostatnich minut finałowej batalii i z tego powodu sędzia ogłosił dogrywkę. O zwycięzcy Europa League rozstrzygnąć miały karne, gdyż w dogrywce też nie padł decydujący gol. Eintracht Frankfurt był lepszą drużyną w konkursie rzutów karnych i triumfował wynikiem 3:2. Była to bez najmniejszych wątpliwości fenomenalna chwila dla wielu fanów zespołu z Niemiec.