Po raz pierwszy największy i jeden z najbardziej popularnych festiwali w Polsce, odbył się ze zmienioną nazwą Pol'and'Rock Festival. Niegdysiejszy „Przystanek Woodstock”, noszący tę nazwę od 1995 roku, zmienił ją poprzez względy prawne. W tym roku jeden z najpiękniejszych festiwali na świecie odbywał się 24 raz. Już 15 raz Pol'and'Rock Festival organizowany jest w Kostrzynie nad Odrą i co roku ściąga liczne rzesze fanów granej tam muzyki i niezwykłego klimatu tego festiwalu.

Droga, którą przebył Pol'and'Rock Festival jest długa, a festiwal przechodził wiele zmian i zwiększał swoją jakość z upływem czasu. Na jego szybki rozwój miało wpływ nie tylko coraz większe zainteresowanie fanów muzyki, ale co za tym idzie, rosnąca liczba sponsorów festiwalu. Dzięki temu festiwal wydłużył liczbę dni z początkowych dwóch na trzy, powiększyła się liczba koncertów zagranicznych artystów oraz ilość ludzi zainteresowanych tym eventem. Od wielu lat liczba „woodstockowiczów” oscyluje między 300 a 750 tysięcy. Wejście na festiwal jest całkowicie darmowe, ale mimo to, wszyscy mogą tam się czuć bezpiecznie, ze względu na pilnujące porządku służby, wspierane przez wolontariuszy nazywanych „Pokojowym Patrolem”.

Pol'and'Rock Festival nie jeden raz nominowany był do konkursów wyłaniających najlepsze europejskie i światowe festiwale. Organizacja odbywa się na światowym poziomie. Mimo to uczestnicy cenią sobie najbardziej coś więcej niż tylko dobrą organizację. Osoby, które od lat są uczestnikami Pol'and'Rock Festival zwracają uwagę na niesamowity panujący tam klimat i atmosferę przepełnioną wzajemną akceptacją i radością. Dawny "woodstock" jest miejscem, które pozwala na bezgraniczną i bezpieczną zabawę w rytm pięknej muzyki. Dzięki Akademii Sztuk Przepięknych, która organizuje wiele warsztatów i spotkań, festiwalowicze mogą porozmawiać z ciekawymi ludźmi, poddać się medytacji lub zgłębiać wiedzę z wielu tematów.

Możesz być pewny – festiwalowy klimat i cudowne chwile na "woodstockowym polu" są warte przeżycia. Istnieje duża szansa, że doświadczając tych emocji, również zostaniesz fanem festiwalu i powrócisz na Pol'and'Rock w następnym roku!

Tagi:

Brak komentarzy

Zostaw komentarz