Nie jest tajemnicą fakt, że futbol to jedna z najbardziej sławnych sportowych dyscyplin na ziemi. Prawie że co dzień przed monitorami siada mnóstwo fanów, którzy pragną śledzić swoich ulubieńców na murawie. I właśnie z tego powodu zostały zaprojektowane różnego rodzaju turnieje, które zrzeszają najwybitniejsze zespoły w całej Europie. Aktualnie najchętniej oglądanymi rozgrywkami jest Liga Mistrzów. To właśnie tam możemy spotkać najskuteczniejsze drużyny ze Starego Kontynentu zakończonego sezonu. Istnieje jednak również Liga Europy, gdzie grają trochę gorsze zespoły. Nie oznacza to jednak, że Europa League jest mało fascynujących bramek. Rozgrywane w tej lidze mecze zazwyczaj są niezwykle przepełnione emocjami i mamy okazję aby podziwiać mnóstwo goli. W tym poście mamy zamiar skupić się na meczu [Manchesteru United|United z Manchesteru|drużyny z Manchesteru} z drużyną z Mediolanu. To dwa kluby, które w przeszłości odnosiły wygrane na kontynencie europejskim, a teraz pracują nad przywróceniem własnej marki.

Zdaniem sporej ilości specjalistów jest to jedna z najciekawszych par 1/8 finału turnieju Ligi Europy. Bolesnym minusem tego meczu jest to, że sympatycy nie mają możliwości podziwiać go na żywo z trybun. Świetnie to starcie rozpoczęli piłkarze z Mediolanu. wicelider Premier League dość kiepsko zaczął to starcie i jedenastka z Mediolanu chciała błyskawicznie wykorzystać ten fakt. Milan w trakcie kwadransa trafił do bramki dwukrotnie. Te trafienia nie były jednak uznane. Arbiter tego meczu dwa razy cofał gole piłkarzy Milanu. W pierwszej połowie fani przed odbiornikami nie byli świadkami trafień. Sporo emocji było jednak w drugiej połowie. Kolejna odsłona o wiele pozytywniej rozpoczęła się dla Manchesteru United. Znów swoją świetną formę pokazał Fernandes. Fenomenalnie dograł futbolówkę do Diallo Amada, a Iworyjczyk bez większego kłopotu wpakował futbolówkę do siatki Milanu. Zanosiło się na to, że piłkarze gospodarzy utrzymają prowadzenie do ostatnich minut meczu, ale AC Milan zdołał strzelić na remis w końcówce. Dla drużyny z Mediolanu trafienie upolował Kjaer Simon i mecz skończył się rezultatem 1:1.