W ostatnich dniach, a dokładniej 7 marca o godzinie 20:00 miał miejsce wywiad Oprah z księciem Harrym oraz jego żoną Meghan Markle. O wywiadzie tym szybko stało się bardzo głośno i w dalszym ciągu jest to jeden z głównych tematów w otoczeniu rozmaitych mediów. Był to pierwszy połączony wywiad księcia Harry'ego i Meghan po wyrzeczeniu się pary z pełnienia obowiązków w ramach brytyjskiej rodziny królewskiej oraz przeprowadzce do Stanów Zjednoczonych. Podczas rozmowy z Winfrey para wyjaśniła powody swych decyzji i przedstawiła swoją wersję wydarzeń z życia na dworze królewskim. Na rozmowie pojawiły się oskarżenia rasizmu, obojętności i utrwalania kłamstw pod adresem Pałacu Buckingham.

Co więcej, według zamieszczonego parę dni temu sondażu ośrodka YouGov Brytyjczycy w całym tym sporze w królewskiej rodzinie stoją bardziej po stronie królowej Elżbiety II i pozostałych członków rodziny niż Meghan i Harry'ego. Mimo to nie da się zaprzeczyć, iż poparcie jest niezrównanie zróżnicowane, zależnie od sympatii politycznych i wieku. Brytyjskie media podkreślają, iż jeśli Meghan i Harry zechcieliby w niedalekiej przyszłości wrócić do królewskiej rodziny, to właśnie tym wywiadem przekreślili nieodwołanie swoją możliwość. Z wyjątkiem wspomnianych wcześniej kwestii para królewska poruszyła też problem myśli samobójczych Meghan a także tego, iż książe nie dostrzegał wcześniej tego, że jest on "uwięziony", jak sam dodał.

Prowadzący kanał w serwisie społecznościowym jakim jest YouTube, którzy zajmują się szukaniem informacji Archie Manners i Josh Pieters, zachęcili czwórkę profesjonalistów omawiających w publikatorach kwestie królewskiej rodziny na skomentowanie wywiadu dwa dni przed emitowaniem. Doświadczeni profesjonaliści, w tym przeszły prasowy sekretarz brytyjskiej królowej, omówili całą rozmowę, sugerując przy tym Oprah Winfrey brak obiektywnego podejścia natomiast Meghan Markle wykorzystywanie ostrego i bezkompromisowego języka. Wywiad Winfrey z księciem Harrym oraz Meghan Markle został ukazany w w TVN24 wieczorem. Wówczas wywiad ten podglądało średnio mniej więcej milion widzów. Stacja stała się wtedy wiceliderem na rynku, mając tym samym przewagę nad Polsatem i TVN.

Jednakowo mówi się, jakoby wywiad ten jedynie udowodnił legendę dotyczącą Oprah jako dziennikarki, która potrafi wyciągnąć z rozmówcy wszystko w najdrobniejszych szczegółach. Uwzględniając niesłychane rewelacje pary książęcej media piszą o "telewizyjnej rozmowie dekady", jednakże Oprah przyczyniała się do tego już niejednokrotnie. Bez wątpliwości trzeba stwierdzić, iż fakt ten będzie w ciągu zbliżających się tygodni zapewne nieprzerwanie omawiany.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz