Dużymi krokami nadchodzą mistrzostwa w piłce nożnej w Katarze, a przeważająca część mężczyzn z zaciekawieniem odlicza przyszłe doby. W sieci ukazuje się wiele deklaracji odnośnie tego, która gromada zawodników zwycięży mistrzostwa świata w piłce nożnej, a jaka posiada nieznaczne prawdopodobieństwo. Nie braknie także przytyków względem przeróżnych reprezentantów piłki nożnej. Czy niezwykłe historyczne wydarzenie zagwarantuje wielbicielom piłki nożnej doniosłe przeżycia?

Rewelacyjność turnieju

Teraźniejsze rozgrywki będą wybitnie unikalne, wbrew niemałej ilości mistrzostw świata w piłce nożnej, które już się odbyły. Po raz pierwszy w historii, mecze między drużynami wydarzać się będą na terytorium Bliskiego Wschodu, a ponadto pierwszy raz w państwie wyznania islamskiego. Pora roku kalendarzowego również okazuje się nietypowa, gdyż rywalizacja sportowa wydarzy się podczas jesieni. Jest to zarazem ostatni koncept mistrzostw świata, gdzie aktywny udział będą brać zaledwie 32 reprezentacje, ponieważ na następnym takim turnieju, liczba ekip piłkarzy podwyższona zostanie do 48 zespołów zakwalifikowanych.

Chłodne opinie w piłkarskim społeczeństwie

Zbliżające się zawody piłkarskie są nieco bardziej dyskusyjne od swych poprzednich wersji. Rodzą się komentarze, iż wybór kraju, w którym mistrzostwa świata mają mieć miejsce, zawierał czynniki korupcyjne. Nie powinno nas dziwić zatem, że w środowisku piłkarskim da się zauważyć wielkie poirytowanie. Wokół wydarzenia cały czas przewijało się widmo afer, jednakże czara goryczy przelała się, gdy na światło dzienne wyszło, iż w trakcie budowania stadionów i całego zaplecza, zmarła duża liczba osób, nie będąca zabezpieczona w żaden sposób. To jednak nie przyhamowało olbrzymiej międzynarodowej organizacji piłki nożnej, od decyzji przyznania tego historycznego turnieju dla bogatego państwa, którym jest Katar.

Kto podniesie trofeum?

Mimo większej antypatii aniżeli zachwytu w stosunku do gospodarza zawodów, i tak miliony ludzi biorą udział w procesie, typując przeróżne drużyny do wygrania całego turnieju. Głównymi ulubieńcami publiczności do wygrania turnieju są Hiszpanie, Niemcy, Francuzi jak i Brazylijczycy. Do zbioru tego dodaje się również reprezentacje Portugalii, Holandii oraz Anglii. Na mistrza świata musimy zaczekać aż do połowy grudnia.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz